WP Rocket - en to hr translation catalogue (390 entries)

en: All in One SEO XML sitemap
hr: All in One SEO XML mapa sajta

en: Preload the sitemap from the %s plugin
hr: Unaprijed učitaj mapu sajta od %s plugina

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
hr: Automatski detektiramo mapu sajta generiranu sa %  pluginom. Možete provjeriti mogućnost da ga se unaprijed učita.

en: Jetpack XML Sitemaps
hr: Jetpack XML mape sajta

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
hr: Unaprijed učitaj mapu sajta od Jetpack plugina

en: Yoast SEO XML sitemap
hr: Yoast SEO XML mapa sajta

en: Support
hr: Podrška

en: Docs
hr: Dokumenti

en: FAQ
hr: Česta pitanja

en: Settings
hr: Postavke

en: Clear this cache
hr: Očisti ovaj privremeni spremnik

en: %s Update Rollback
hr: %s Vraćanje Ažuriranja

en: Your Cloudflare credentials are valid.
hr: Vaši Cloudflare isprave su važeće.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
hr: Vaši Cloudflare isprave su nevažeće!

en: Save and optimize
hr: Spremi i optimiziraj

en: Optimize
hr: Optimiziraj

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
hr: Napomena:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
hr: Savjet o performansama:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
hr: Detektirana opcija treće strane:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
hr: Upozorenje:

[ctx: button text]
en: Download settings
hr: Postavke downloada

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
hr: <strong>JS</strong> datoteke s Odgođenim Učitavanjem JavaScript-e

en: Add URL
hr: Dodaj URL

en: Replace site's hostname with:
hr: Zamijenite hostname naziv stranice s:

en: reserved for
hr: rezervirano za

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Images
hr: Slike

en: Add CNAME
hr: Dodaj CNAME

en: Watch the video
hr: Pogledajte video

en: Basic
hr: Osnovno

en: Static Files
hr: Statične Datoteke

en: Advanced
hr: Napredno

en: Database
hr: Baza podataka

en: Preload
hr: Preloading

en: Tools
hr: Alati

en: License
hr: Licenca

en: Settings saved.
hr: Settings spremljene.

en: Cloudflare development mode error: %s
hr: Greška u Cloudflare razvojnom modu: %s

en: Cloudflare development mode %s
hr: Cloudflare razvojni mod%s

en: Cloudflare cache level error: %s
hr: Greška u Cloudflare chache nivou: %s

en: Cloudflare cache level set to %s
hr: Cloudflare cache nivo stavljen na %s

en: Cloudflare minification error: %s
hr: Greška u Cloudflare minifikaciji:%s

en: Cloudflare minification %s
hr: Cloudflare minifikacija%s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
hr: Greška Cloudflare rocket učitavača:%s

en: Cloudflare rocket loader %s
hr: Cloudflare rocket učitavač:%s

en: Cloudflare browser cache error: %s
hr: Cache greška Cloudflare pretraživača :%s

en: Cloudflare browser cache set to %s seconds
hr: Cloudflare cache pretraživača stavljen na %ssekundu

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
hr: Prije nego što možete uploadati svoju datoteku za uvoz, trebat ćete popraviti sljedeću pogrešku:

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
hr: Odaberite datoteku s vašeg računala (maksimalna veličina:%s)

en: Upload file and import settings
hr: Upload datoteke i uvoz settings

en: Settings import failed: no file uploaded.
hr: Settings import nije uspio: file nije uploadan.

en: Settings import failed: incorrect filename.
hr: Settings import nije uspio: pogrešan naziv fajla.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
hr: Settings import nije uspio: pogrešna vrsta fajla.

en: Settings imported and saved.
hr: Settings importirane i spremljene.

en: If there are any display errors we recommend to disable the option.
hr: Ako ima bilo kakvih pogrešaka u prikazu preporučamo da onemogućite ovu opciju.

en: If there are any display errors we recommend following our documentation:
hr: Ako ima bilo kakvih problema u prikazu preporučujemo provjeru naše dokumentacije:

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help with this feature.
hr: Također možete <a href="%s"> kontaktirati našu podršku </a> ako vam je potrebna pomoć oko ove opcije.

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: All fields are required!
hr: Sva polja su obavezna!

en: Cloudflare Settings
hr: Cloudflare Postavke

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
hr: Kliknite na "Spremi promjene" kako bi aktivirali karticu CloudFlare.

en: Transmitting your message …
hr: Prenosimo vašu poruku ...

en: Unable to transmit
hr: Ne može se poslati

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
hr: Čini se da je komunikacija s Kontrolom privremeno prekinuta... molimo pošaljite prijavu dok naši raketni znanstvenici rješavaju problem.

en: Get help from a rocket scientist
hr: Dobijte pomoć od raketnog znanstvenika

en: Last steps before contacting us
hr: Posljednji koraci prije nego nas kontaktirate

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
hr: Morate pročitati <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a> i suglasiti se da pošaljete informacije vezane uz vaš web sajt da bi poslali prijavu podršci.

en: Transmission Received!
hr: Primljena poruka!

en: We have received your ticket and will reply back within a few hours!
hr: Primili smo vašu prijavu i odgovorit ćemo vam u idućih par sati!

en: We answer every ticket, so please check your spam folder if you do not hear from us.
hr: Odgovaramo na svaku prijavu pa molimo vas provjerite vaš spam ako ne primite mail od nas.

en: Oh dear, someone’s been naughty…
hr: Oh, netko je bio zločest...

en: Well, well, looks like you have got yourself a "nulled" version! We don’t provide support to crackers or pirates, so you will need a valid license to proceed.
hr: Izgleda da koristite "nulled" verziju! Ne pružamo podršku hakerima ili piratima, tako da će vam trebati valjana licenca za nastavak.

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
hr: Kliknite ispod za kupovinu licence uz automatski popust od 20%.

en: Uh-oh, you’re out of fuel!
hr: Uh-oh, ostali ste bez goriva!

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you will need to renew your license</strong>.
hr: Da bi vaše Rakete nastavile raditi s pristupom za podršku, <strong>morate obnoviti svoju licencu</strong>.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
hr: Kliknite ispod kako bi obnovili licencu uz <strong>popust od 50%</strong> koji se primjenjuje automatski!

en: I re-synchronize now!
hr: Ponovno sinkroniziramo sada!

en: Yes, I'm sure!
hr: Da, siguran sam!

en: Cancel
hr: Poništiti

en: Clear cache
hr: Očisti privremeni spremnik

en: Cache Options
hr: Cache opcije

en: Never cache this page
hr: Nikad ne spremaj ovu stranicu.

en: Activate these options on this post:
hr: Aktivirajte ove opcije na ovom članku:

en: LazyLoad for images
hr: LazyLoad za slike

en: LazyLoad for iframes/videos
hr: LazyLoad za iframes/videa

en: Minify/combine HTML
hr: Minificirati/kombinirati HTML

en: Minify/combine CSS
hr: Minificirati/kombinirati CSS

en: Minify/combine JS
hr: Minificirati/kombinirati JS

en: Activate first the %s option.
hr: Prvo aktivirajte %s opciju.

en: <strong>Note:</strong> None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
hr: <strong>Napomena:</strong> Ove opcije neće biti primjenjene ako je ovaj članak izuzet iz cache-a u globalnim cache postavkama.

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: These settings are for advanced cache management. Caching itself works automatically.<br>Read the <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated" target="_blank">documentation on automatic cache management</a> to better understand how caching works.
hr: Ove postavke su za napredno upravljanje cache-om. Cache-iranje samog sebe radi automatski.<br>Pročitajte<a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated" target="_blank">dokumentaciju o auotmatskom cache upravljanju</a> da bolje razumijete kako cash-iranje funkcionira.

en: Specify URLs of pages or posts that should never get cached (one per line)
hr: Specificirajte URL-ove stranica i objava koji nikad ne smiju biti cachirani (jedan po retku)

en: Never cache (URLs):
hr: Nikad ne spremaj (URL-ove):

[ctx: plugin name]
en: Easy Digital Downloads
hr: Easy Digital Download-ovi

en: Cart and checkout pages set in <strong>%s</strong> will be detected and never cached by default. No need to enter them here.
hr: Košarica i stranice za naplatu postavljene u <strong>%s</strong> biti će otkrivene i nikada se ne cache-iraju prema zadanim postavkama. Ne treba ih ovdje unijeti.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to address multiple URLs under a given path.
hr: Domena URL-a automatski će biti uklonjena.<br> Koristite %szamjenske znakove da biste da biste ukazali na više URL-ova pod određenom putanjom.

en: Never cache (cookies):
hr: Nikad ne spremaj (cookies):

en: Specify the IDs of cookies that, when set in the visitor’s browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
hr: Navedite ID cookies koji, kada su postavljeni u pretraživaču posjetitelja, trebali bi spriječiti cachiranje stranice (jedne po retku).

en: Never cache pages when these cookies are present:
hr: Nikad nemoj cache-irati stranice kada su ovi cookies prisutni:

en: Never cache (user agents):
hr: Nikad ne spremaj (user agents):

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
hr: Navedite nizove korisničkog agenta koji nikada ne bi trebali vidjeti cachirane (jedna po retku)

en: Never send cache pages for these user agents:
hr: Nikada nemojte pokazivati cache stranice ovim korisničkim agentima:

en: Use %1$s wildcards to <a href="%2$s" target="_blank">detect parts of UA strings</a>.
hr: Upotrijebite %1$s zamjenske znakove da bi <a href="%2$s" target="_blank">otkrili dijelove UA nizova</a>.

en: Always purge (URLs):
hr: Uvijek očisti (URL-ove):

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
hr: Navedite URL-ove koje želite uvijek očistiti iz cache-a svaki put kad ažurirate bilo koju objavu ili stranicu (jednu po retku)

en: Always purge these URLs from cache when updating any post or page:
hr: Uvijek očistiti ove URL-ove iz cache-a kada se ažurira bilo koja objava ili stranica:

en: Cache query strings:
hr: Predmeti upita za cache:

en: Specify query strings for caching (one per line)
hr: Navedite nizove upita za cachiranje (jedan po retku)

en: Force caching for URLs with these query strings (GET parameters):
hr: Prisiljavanje cachiranja za URL-ove s ovim nizovima upita (GET parametri):

en: Cache for query strings enables you to force caching for specific GET parameters.
hr: Cache za nizove upita omogućuje vam prisiljavanje cachiranja za određene GET parametre.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/971-caching-query-strings" target="_blank">Cache for query strings</a> enables you to force caching for specific GET parameters.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/971-caching-query-strings" target="_blank">Cache za upitne nizove</a> omogućuje vam prisilno cachiranje za određene GET parametre.

en: License validation
hr: Provjera licence

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.<br>Follow <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/100-resolving-problems-with-license-validation" target="_blank">this tutorial</a>, or contact <a href="https://wp-rocket.me/support/" target="_blank">support</a> to get this engine started.
hr: WP Rocket nije uspio automatski potvrditi vašu dozvolu.<br> Pogledajte<a href="http://docs.wp-rocket.me/article/100-resolving-problems-with-license-validation" target="_blank">ovaj tutorial</a>, ili kontaktirajte<a href="https://wp-rocket.me/support/" target="_blank">podršku</a> da pokrenete ovaj pokretač.

en: API key
hr: API ključ

en: Email address
hr: Email adresa

en: Basic options
hr: Osnovne opcije

en: Caching has been activated automatically, your website should load fast!<br>How about <a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/" target="_blank">testing your loading time</a>? Maybe you don’t even need to configure all these options.
hr: Cachiranje je aktivirano automatski, vaša web stranica bi se trebala brzo učitavati! <br>Možda <a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/" target="_blank">da testirate vaše vrijeme učitavanja</a>? Možda čak i ne morate konfigurirati sve te opcije.

en: Deactivate if you notice any visually broken items on your website.%s
hr: Deaktivirajte ako primijetite neke vizualno razbijene stavke.%s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/278-common-issues-with-lazyload" target="_blank">Why?</a>
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/278-common-issues-with-lazyload" target="_blank">Zašto?</a>

en: Enable for images
hr: Uključi za slike

en: Enable LazyLoad for images
hr: Uključi LazyLoad za slike

en: Enable for iframes and videos
hr: Uključi za iframes i videa

en: Enable LazyLoad for iframes and videos
hr: Uključi LazyLoad za iframes i videa

en: Reduces the number of HTTP requests, can improve loading time.
hr: Umanjuje broj HTTP zahtjeva, može poboljšati vrijeme učitavanja.

en: Images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or are about to enter) the viewport.
hr: Slike, iframes, i videozapisi će biti učitani jedino kada ulaze (ili prije nego što će ući) u prikaz.

en: Mobile cache:
hr: Cache na mobitelu:

en: Enable caching for mobile devices
hr: Omogućite cachiranje na mobilnim uređajima

en: Makes your website mobile-friendlier.
hr: Čini vašu stranicu više prijateljski nastrojenu prema mobilnim uređajima.

en: Separate cache files for mobile devices
hr: Odvojite cache datoteke za mobilne uređaje

en: Mobile cache works safest with both options enabled. When in doubt, keep both.
hr: Mobilni cache radi najbolje sa obe opcije uključene. Kada sumnjate, uključite obe.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/708-mobile-caching" target="_blank">Mobile cache</a> works safest with both options enabled. When in doubt, keep both.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/708-mobile-caching" target="_blank">Mobilni cache</a> radi najbolje sa obe opcije uključene. Kada sumnjate, uključite obe.

en: User cache:
hr: Korisnički cache:

en: Enable caching for logged-in WordPress users
hr: Omogući caching za logirane WordPress korisnike.

en: User cache is great when you have user-specific or restricted content on your website.
hr: Korisnički cache odličan je kada imate sadržaj koji je specifično za korisnike ili ograničen na vašoj web stranici.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/313-logged-in-user-cache" target="_blank">User cache</a> is great when you have user-specific or restricted content on your website.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/313-logged-in-user-cache" target="_blank">Korisnički cache</a> odličan je kada imate sadržaj koji je specifično za korisnike ili ograničen na vašoj web stranici.

en: Enable caching for pages with <code>https://</code>
hr: Omogući caching za stranice sa<code>https://</code>

en: SSL cache works best when your entire website runs on HTTPS.
hr: SSL cache radi najbolje kada vaša cijela stranica radi na HTTPS.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/314-using-ssl-with-wp-rocket" target="_blank">SSL cache</a> works best when your entire website runs on HTTPS.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/314-using-ssl-with-wp-rocket" target="_blank">SSL cache</a> radi najbolje kada vaša cijela stranica radi na HTTPS.

en: Use default emoji of visitors’ browser instead of loading emoji from WordPress.org
hr: Koristi zadane emotikone od pretraživača posjetitelja umjesto učitavanja emotikona sa WordPress.org-a

en: Embeds:
hr: Embedi:

en: Disable WordPress Embeds
hr: Isključi WordPress Embede

en: Prevents others from embedding content from your site, prevents you from embedding content from other (non-whitelisted) sites, and removes JavaScript requests related to <a href="https://wordpress.org/news/2015/12/clifford/" target="_blank">WordPress Embeds</a>.
hr: Spriječava druge korisnike da ugrađuju sadržaj s vaše web stranice, spriječava ugrađivanje sadržaja s drugih web stranica (bez popisa dopuštenih stranica) i uklanja JavaScript zahtjeve povezane s <a href="https://wordpress.org/news/2015/12/clifford/" target="_blank">WordPress Ugrađivanja</a>.

en: Specify time after which the global cache gets cleared (0 = unlimited)
hr: Specificirajte vrijeme nakon kojeg se globalni cache čisti ( 0 = neograničeno vrijeme)

en: Clear cache after …
hr: Očisti cache nakon…

en: Unit of time
hr: Jedinica vremena

en: minute(s)
hr: minuta(e)

en: hour(s)
hr: sat(i)

en: day(s)
hr: dan(i)

en: Cache lifespan is the period of time after which all cache files get removed. Enable <a href="%s">Preloading</a> for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
hr: Životni vijek cache-a je vremenski period nakon kojega se cache datoteke uklanjaju. Omogući <a href="%s">Prelodiranje</a> za cache da se automatski obnavlja nakon isteka trajanja životnog vijeka.

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically.%s
hr: Smanjite životni vijek do 10 sati ili manje ako primijetite probleme koji se povremeno pojavljuju.%s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/975-nonces-and-cache-lifespan" target="_blank">Why?</a>
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/975-nonces-and-cache-lifespan" target="_blank">Zašto?</a>

en: Increase lifespan to a few hours if you notice server issues with this setting.
hr: Produžite životni vijek do nekoliko sati ako primijetite probleme sa serverom vezano uz ovu postavku.

en: Cache lifespan:
hr: Životni vijek cache-a:

en: Content Delivery Network options
hr: CDN opcije

en: Your PHP version is lower than 5.4. Cloudflare’s integration requires PHP 5.6 or greater and therefore is not available for you currently. We recommend you contact your web host in order to upgrade to a PHP 5.6 or greater.
hr: Vaša PHP verzija je niža od 5.4. Cloudflare-ova integracija zahtjeva PHP 5.6 ili noviju verziju i stoga vam trenutačno nije dostupna. Preporučujemo da se obratite svom web hostu kako biste nadogradili na PHP 5.6 ili noviji.

en: Show Cloudflare settings tab
hr: Prikaži Cloudflare karticu s postavkama

en: Go to the <a href="%s">Cloudflare tab</a> to edit your Cloudflare settings. The CDN settings below do NOT apply to Cloudflare.<br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/18-using-wp-rocket-with-cloudflare" target="_blank">using WP Rocket with Cloudflare</a>.
hr: Idite na karticu <a href="%s">Cloudflare</a> da biste uredili postavke Cloudflarea. Postavke CDN-a niže se NE primjenjuju na Cloudflare. <br>Pročitajte dokumentaciju o <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/18-using-wp-rocket-with-cloudflare" target="_blank">korištenju WP Rocket-a s Cloudflare-om</a>.

en: Enable Content Delivery Network
hr: Omogućite CDN.

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) entered below.
hr: Svi URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JS, slike) bit će prepisani na CNAME (e) koji su uneseni u nastavku.

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) entered below.<br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/42-using-wp-rocket-with-a-cdn" target="_blank">using WP Rocket with a CDN</a>.
hr: Svi URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JS, slike) bit će prepisani u dolje navedene CNAME(s).<br>Pročitajte dokumentaciju o <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/42-using-wp-rocket-with-a-cdn" target="_blank">korištenju WP Rocket-a s CDN-om</a>.

en: CDN is disabled because you are using WP Offload S3 and the assets addon to serve your images, CSS & JS files.
hr: CDN je onemogućen jer koristite WP Offload S3 i assets dodatke kako biste poslužili svoje slike, CSS i JS datoteke.

en: CDN without SSL:
hr: CDN bez SSL-a:

en: Disable CDN functionality on HTTPS pages
hr: Onemogućiti CDN funkcionalnost na HTTPS stranicama

en: If your CDN account does not fully support SSL, you can disable URL rewriting on HTTPS pages here.
hr: Ako vaš CDN račun u potpunosti ne podržava SSL, ovdje možete onemogućiti mijenjanje URL-ova na HTTPS stranicama.

en: Exclude files:
hr: Isključite fajlove:

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line)
hr: Navedite URL datoteka koje ne bi trebale biti poslužene pomoću CDN (jedan po retku)

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
hr: Domena URL-a automatski će biti uklonjena.<br> Koristite %szamjenske znakove da biste izuzeli sve datoteke na određenoj stazi.

[ctx: Cloudflare]
en: Account email:
hr: Email računa:

en: Enter the email address of your Cloudflare account
hr: Unesite email adresu vašeg Cloudflare računa

en: Cloudflare account email address
hr: Email adresa Cloudflare računa

en: Enter the global API key of your Cloudflare account
hr: Unesite globalni API ključ vašeg Cloudflare računa

en: Global API key
hr: Globalni API ključ

en: <a href="%s" target="_blank">Retrieve your API key</a>
hr: <a href="%s" target="_blank">Vratite vaš API ključ</a>

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
hr: Globalni API ključ:

[ctx: Cloudflare]
en: Domain:
hr: Domena:

en: Cloudflare domain
hr: Cloudflare domena

[ctx: Cloudflare]
en: Development mode:
hr: Razvojni mod:

en: Development Mode
hr: Razvojni mod

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: Temporarily enter development mode on your website. This setting will automatically get turned off after 3 hours. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
hr: Privremeno pokrenite razvojni mod na vašem websajtu. Ova postavka će se automatski ugasiti nakon 3 sata. <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

[ctx: Cloudflare]
en: Optimal settings:
hr: Optimalne postavke:

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade, and compatibility.
hr: Automatski povećava vašu Cloudflare konfiguraciju za brzinu, performanse i kompatibilnost.

[ctx: Cloudflare]
en: Relative Protocol:
hr: Relativni Protokol:

en: HTTPS Protocol Rewrite
hr: Prepisivanje HTTPS protokola

en: Should only be used with Cloudflare’s <a href="%1$s" target="_blank">Flexible SSL</a> feature.<br>URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use relative protocol (%2$s instead of %3$s or %4$s).
hr: Trebao bi se koristiti samo s Cloudflare-ovom <a href="%1$s" target="_blank">Fleksibilnom SSL</a> značajkom. <br>URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JS, slike) će biti prepisani da koriste relativni protokol (%2$s  umjesto%3$sili%4$s).

en: Clear Cloudflare cache:
hr: Očisti CloudFlare privremeni spremnik:

en: Clear Cloudflare cache
hr: Očisti CloudFlare privremeni spremnik

en: Purges cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
hr: Očisti cachirane resurse za vašu web stranicu. <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

en: Database Optimization
hr: Optimizacija baze podataka

en: Backup your database before you run a cleanup!<br>Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
hr: Izradite sigurnosnu kopiju baze podataka prije nego što pokrenete čišćenje!<br> Jednom kada se izvrši optimizacija baze podataka, nema načina poništenja.

en: Posts cleanup:
hr: Čišćenje članaka

en: Revisions
hr: Izmjene

en: Cleanup revisions
hr: Čišćenje izmjena

en: Auto Drafts
hr: Auto nacrti

en: Cleanup auto drafts
hr: Očisti auto nacrte

en: %d draft in your database. | %d drafts in your database.
hr[0]: %d nacrt u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d nacrti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d nacrti u vašoj bazi podataka.

en: Trashed posts
hr: Izbrisani članci

en: Cleanup trashed posts
hr: Čišćenje izbrisanih članaka

en: %d trashed post in your database. | %d trashed posts in your database.
hr[0]: %d izbrisani članak u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d izbrisanih članaka u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d izbrisanih članaka u vašoj bazi podataka.

en: Comments cleanup:
hr: Brisanje komentara:

en: Spam comments
hr: Spam komentari

en: Cleanup spam comments
hr: Očistite spam komentare

en: %d spam comment in your database. | %d spam comments in your database.
hr[0]: %d spam komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d spam komentari u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d spam komentari u vašoj bazi podataka.

en: Trashed comments
hr: Izbrisani komentari

en: Cleanup trashed comments
hr: Očisti izbrisane komentare

en: %d trashed comment in your database. | %d trashed comments in your database.
hr[0]: %d izbrisani komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d izbrisani komentari u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d izbrisani komentari u vašoj bazi podataka.

en: Transients cleanup:
hr: Čišćenje transienta

en: Expired transients
hr: Istekli transienti

en: Cleanup expired transients
hr: Čišćenje isteklih transienata

en: %d expired transient in your database. | %d expired transients in your database.
hr[0]: %d istekao transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d istekli transienti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d istekli transienti u vašoj bazi podataka.

en: All transients
hr: Svi transienti

en: Cleanup all transients
hr: Čišćenje svih transienata

en: %d transient in your database. | %d transients in your database.
hr[0]: %d transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d transienti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d transienti u vašoj bazi podataka.

en: Database cleanup:
hr: Čišćenje baze podataka:

en: Optimize tables
hr: Optimiziraj tablice

en: Optimize database tables
hr: Optimiziraj tablice baze podataka

en: %d table to optimize in your database. | %d tables to optimize in your database.
hr[0]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.

en: Automatic cleanup:
hr: Automatsko čišćenje:

en: Schedule automatic cleanup
hr: Planirano automatsko čišćenje

en: Schedule an automatic cleanup of the database
hr: Planirajte automatsko čišćenje baze podataka

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Frequency for the automatic cleanup
hr: Učestalost automatskog čišćenja

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Save Changes
hr: Spremi Promjene

en: Run cleanup:
hr: Pokrenite čišćenje:

en: “%1$s” will save your settings and run a database optimization; “%2$s” below will only save your settings.
hr: “%1$s” spremit će vaše postavke i pokrenuti optimizaciju baze podataka; “%2$s” u nastavku spremit će samo vaše postavke.

en: Files optimization
hr: Optimizacija datoteka

en: Heads up! These options are not equally suitable for all WordPress setups.<br>If you notice any visual issues on your site, just turn off the last option(s) you had activated here. <br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">troubleshooting file optimization</a>.
hr: Glavu gore! Ove opcije nisu podjednako prikladne za sve postavke programa WordPress. <br> Ako primijetite bilo kakve vizualne probleme na vašoj web-lokaciji, isključite posljednju opciju(s) koju ste ovdje aktivirali. <br>Pročitajte dokumentaciju o <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">rješavanju problema s optimizacijom datoteka</a>.

en: Minification (%1$s) is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
hr: Minifikacija (%1$s) je trenutno je aktivirana u <strong>Autoptimize pluginu</strong>. Ako želite upotrijebiti %2$sminifikaciju, onemogućite te opcije u Autoptimize pluginu.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">Why?</a>
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">Zašto?</a>

en: Minify HTML files
hr: Minificiraj HTML datoteke

en: Minify CSS files
hr: Minificiraj CSS datoteke

en: Minify JS files
hr: Minificiraj JS datoteke

en: Reduces file size, can improve loading time.
hr: Umanjuje veličinu datoteke, može poboljšati vrijeme učitavanja.

en: Removes spaces and comments from static files, enables browsers and search engines to faster process HTML, CSS, and JavaScript files.
hr: Uklanja razmake i komentare iz statičkih datoteka, omogućava  pretrživačima i tražilicama brže procesiranje HTML, CSS i JavaScript datoteka.

en: Minify files:
hr: Minificiraj datoteke:

en: Concatenate Google Fonts
hr: Poveži Google Fontove

en: Concatenate CSS files
hr: Poveži CSS datoteke

en: Combine all CSS files into as few files as possible <em>(test thoroughly!)</em>
hr: Kombiniraj sve CSS datoteke u što manje datoteka moguće <em>(testiraj temeljito!)</em>

en: CSS Files concatenation
hr: Povezivanje CSS datoteka

en: Concatenate JS files
hr: Povezivanje JS datoteka

en: Combine all JavaScript files into as few files as possible <em>(test thoroughly!)</em>
hr: Kombiniraj sve JavaScript datoteke u što manje datoteka moguće <em>(testiraj temeljito!)</em>

en: JS Files concatenation
hr: Povetivanje JS datoteka

en: Files get concatenated into small groups in order to ensure theme/plugin compatibility and better performance. Forcing concatenation into 1 file is not recommended, because browsers are faster downloading up to 6 smaller files in parallel than 1-2 large files.
hr: Datoteke se povezuju u male grupe kako bi se osigurala kompatibilnost teme / plugina i bolje performanse. Prisilno spajanje u 1 datoteku se ne preporučuje jer pretraživači brže skidaju do 6 manjih datoteka paralelno od 1-2 velike datoteke.

en: Files get concatenated into small groups in order to <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/17-reducing-the-number-of-minified-files" target="_blank">ensure theme/plugin compatibility and better performance</a>. Forcing concatenation into 1 file is not recommended, because browsers are faster downloading up to 6 smaller files in parallel than 1-2 large files.
hr: Datoteke se povezuju u male grupe kako bi se <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/17-reducing-the-number-of-minified-files" target="_blank"> osigurala kompatibilnost teme / plugina i bolje performanse</a>. Prisilno spajanje u 1 datoteku se ne preporučuje jer pretraživači brže skidaju do 6 manjih datoteka paralelno od 1-2 velike datoteke.

en: Combine files:
hr: Kombiniraj datoteke:

en: Exclude CSS:
hr: Izostavite CSS:

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification and concatenation (one per line)
hr: Navedite URL-ove CSS datoteka koje treba isključiti iz minifikacije i povezivanja (jedan po retku)

en: CSS files to be excluded from minification and concatenation:
hr: CSS datoteke za isključiti iz minificiranja i povezivanja:

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
hr: Domena URL-a automatski će biti uklonjena.<br> Koristite %szamjenske znakove da biste izuzeli sve CSS datoteke na određenoj stazi.

en: Exclude JS:
hr: Izostavite JS:

en: Specify URLs of JS files to be excluded from minification and concatenation (one per line)
hr: Odredite URL-ove JS datoteka da budu isključeni iz minifikacije i povezivanja (jedan po retku)

en: JS files to be excludeded from minification and concatenation:
hr: JS datoteke za isključiti iz minificiranja i povezivanja:

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
hr: Domena URL-a automatski će biti uklonjena.<br> Koristite %szamjenske znakove da biste izuzeli sve JS datoteke na određenoj stazi.

en: Remove query strings:
hr: Uklanjanje nizova upita:

en: Remove query strings from static resources
hr: Uklonite nizove upita iz statičkih resursa

en: Can improve the performance grade on <a href="%s" target="_blank">GT Metrix</a>.
hr: Može poboljšati performansu <a href="%s" target="_blank">GT Metrixa</a>.

en: Removes the version query string from static files (e.g. style.css?ver=1.0) and encodes it into the file name instead (e.g. style-1-0.css).
hr: Uklanja niz upita verzije iz statičkih datoteka (na primjer, style.css? Ver = 1.0) i kodira ga u naziv datoteke (na primjer, stil-1-0.css).

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed" target="_blank">Why?</a>
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed" target="_blank">Zašto?</a>

en: Load CSS files asynchronously
hr: Učitaj CSS datoteke asinkrono

en: If you activate the option below, your deprecated Defer JS option below will be deleted.
hr: Ako aktivirate opciju u nastavku, vaša zastarjela opcija Defer JS u nastavku bit će izbrisana.

en: Load JS files deferred
hr: Učitaj JS datoteke s odgodom

en: Safe mode (recommended)
hr: Sigurni mod (preporučeno)

en: Defer JS files safely
hr: Izbriši JS datoteke sigurno

en: Safe mode for deferred JS ensures support for inline jQuery references from themes and plugins by loading jQuery at the top of the document as a render-blocking script. Deactivating may result in broken functionality, test thoroughly!
hr: Siguran način rada za odgođeno JS osigurava podršku za inline jQuery reference iz tema i pugin-ova učitavanjem jQuery na vrhu dokumenta kao skripte za blokiranje renderiranja. Deaktivacija može rezultirati slomljenom funkcionalnošću, temeljito testirati!

en: Reduces the number of initial HTTP requests, can improve loading time and performance grade.
hr: Smanjuje broj početnih HTTP zahtjeva, može poboljšati vrijeme učitavanja i izvedbu.

en: Render-blocking CSS/JS:
hr: Render-blokiranje CSS/JS:

en: Critical path CSS:
hr: Kritični CSS put:

en: Specify CSS rules required for rendering above-the-fold content
hr: Navedite pravila CSS koja su potrebna za prikaz gornjeg sadržaja

en: Critical path CSS rules for rendering above-the-fold content
hr: Kritična putanja CSS pravila za prikazivanje sadržaja iznad sredine stranice

en: Use the <a href="%s" target="_blank">Critical Path CSS Generator</a> to specify required CSS rules.
hr: Koristite <a href="%s" target="_blank">Critical Path CSS Generator</a> za određivanje potrebnih CSS pravila.

en: The options below will be deprecated in WP Rocket 3.0, in favor of the new options for render-blocking CSS/JS above. If you use those new options, the deprecated one for deferred JS gets ignored already.
hr: Opcije u nastavku bit će napuštene u WP Rocket 3.0, u prilog novim mogućnostima za blokiranje prikazivanja CSS / JS. Ako koristite te nove opcije, napuštena za odgođeni JS je već zanemarena.

en: Footer JS (deprecated):
hr: Podnožje JS (obustavljeno):

en: <strong>JS</strong> files to be included in the footer during the minification process:
hr: <strong>JS</strong> datoteke koje će biti uključene u podnožju tijekom procesa minificiranja:

en: Empty the field to remove it.
hr: Ispraznite polje kako bi ga uklonili.

en: Specify complete URLs like:  <code>http://example.com/path/to/script.js</code>
hr: Navedite potpune URL-ove kao što su: <code>http://example.com/path/to/script.js</code>

en: Defer JS (deprecated):
hr: Defer JS (obustavljeno):

en: Specify JS files to be loaded asynchronously as the page loads.<br>Do NOT add URLs of minified files generated by WP Rocket.
hr: Navedite JS datoteke koje se učitavaju asinkrono dok se stranica učitava. <br>Ne dodajite URL minificiranih datoteka koje generira WP Rocket.

en: Specify complete URLs like: <code>http://example.com/path/to/script.js</code>
hr: Navedite potpune URL-ove kao što su:  <code>http://example.com/path/to/script.js</code>

en: Preload options
hr: Preload opcije

en: Activate sitemap-based cache preloading
hr: Aktivirajte prethodno učitavanje cache-a temeljeno na Sitemapu

en: Sitemap preloading runs automatically when the cache lifespan expires. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
hr: Sitemap preloadiranje pokreće se automatski kada istekne trajanje cache-a. Također ga možete pokrenuti ručno s gornjeg izbornika alatne trake ili s kartice Alati.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Sitemap preloading</a> runs automatically when the cache lifespan expires. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Sitemap preloadiranje</a> pokreće se automatski kada istekne trajanje cache-a. Također ga možete pokrenuti ručno s gornjeg izbornika alatne trake ili s kartice Alati.

en: Sitemap preloading:
hr: Preload mape sajta:

en: Sitemap crawl interval:
hr: Sitemap interval indeksiranja:

en: <span class="screen-reader-text">This is the </span>waiting time between each URL crawl
hr: <span class="screen-reader-text">Ovo je </span>vrijeme čekanja između svakog URL indeksiranja

en: Sets the intervall between each URL crawl
hr: Namjesti interval između svakog URL indeksiranja

en: Set a higher value if you notice any overload on your server!
hr: Postavite veću vrijednost ako primijetite preopterećenje na vašem serveru!

en: Sitemaps for preloading:
hr: Sitemape za preloadiranje:

en: Specify XML sitemap(s) to be used for preloading (one per line)
hr: Navedite XML sitemape koje će biti korištene za preloadiranje (jedan po retku)

en: Sitemap files to use for preloading
hr: Mape sajta za korištenje za preload

en: The sitemap files to use for preloading the cache
hr: Datoteke mape sajta za korištenje za preload privremene memorije

en: Preload bot:
hr: Preloadirati bota:

en: Manual
hr: Ručno

en: Activate manual preload (from upper toolbar, or from Tools tab of WP Rocket)
hr: Aktivirajte ručno učitavanje (s gornje alatne trake ili s kartice Alati WP Rocket-a)

en: Automatic
hr: Automatsko

en: Activate automatic preload after content updates
hr: Aktivirajte automatski preload nakon ažuriranja sadržaja

en: Bot-based preloading should only be used on well-performing servers. Once activated, it gets triggered automatically after you add or update content on your website. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
hr: Preloadiranje na botu treba koristiti samo na dobrim serverima. Kada ga aktivirate, automatski se aktivira nakon dodavanja ili ažuriranja sadržaja na vašoj stranici. Također ga možete pokrenuti ručno s gornjeg izbornika alatne trake ili s kartice Alati.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Bot-based preloading</a> should only be used on well-performing servers. Once activated, it gets triggered automatically after you add or update content on your website. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
hr: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Preloadiranje na botu</a> treba koristiti samo na dobrim serverima. Kada ga aktivirate, automatski se aktivira nakon dodavanja ili ažuriranja sadržaja na vašoj stranici. Također ga možete pokrenuti ručno s gornjeg izbornika alatne trake ili s kartice Alati.

en: Deactivate these options if you notice any overload on your server!
hr: Deaktivirajte ove opcije ako primijetite preopterećenje na vašem serveru!

en: Prefetch DNS requests:
hr: Pretpreuzmi DNS zahtjeve:

en: Specify external hosts to be prefetched (no <code>http:</code>, one per line)
hr: Odredite vanjske hostove za pretraganje (ne <code>http:</code>, jedan po retku)

en: <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/X-DNS-Prefetch-Control" target="_blank">DNS prefetching</a> can make external files load faster, especially on mobile networks.
hr: <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/X-DNS-Prefetch-Control" target="_blank">DNS prefetching</a> može eksterne datoteke učitati brže, osobito na mobilnim mrežama.

en: The <a href="%s" target="_blank">WP Rocket documentation</a> provides answers to many common questions, check it out!<br>Our Happiness Rocketeers will help you sort out any questions you may have regarding this plugin.<br>Please help us to help you and provide detailed information.
hr: <a href="%s" target="_blank">WP Rocket dokumentacija</a>pruža odgovore na mnoga uobičajena pitanja, provjerite ih! <br>Naši Rocketeers za sreću će vam pomoći riješiti bilo kakva pitanja koja imate o ovom pluginu. <br>Molimo, pomognite vi nama da možemo mi pomoći vama tako da nam date detaljne informacije.

en: Summary:
hr: Sažetak:

en: In one sentence: What is going on, or wrong?
hr: U jednoj rečenici: Što se događa, ili što nije u redu?

en: Summary
hr: Sažetak

en: Description:
hr: Opis:

en: <strong>Now be specific!</strong><br>We have pre-filled the form with some questions for you to phrase your description along.<br>We speak English, French, German, Italian, Serbian, and Spanish.
hr: <strong>Budite specifični!</strong><br> Popunili smo obrazac s nekim pitanjima kako bismo vam pomogli. <br>Govorimo engleski, francuski, njemački, talijanski, srpski i španjolski.

en: Description
hr: Opis

en: - What did you do?
    - What did you see?
    - What had you expected to see?
    - Where can we see your issue?
    - What steps do we need to perform in order to see it?
hr: -Što ste učinili?
    -Što ste vidjeli?
    -Što ste očekivali vidjeti?
    -Gdje možemo vidjeti vaš problem?
    -Koje korake moramo napraviti da ga vidimo?

en: I have read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and agree that WP Rocket automatically detects my WordPress version and list of active plugins when I send this form.
hr: Pročitao sam <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a>, I suglasan sam da dopustim WP Rocket Timu automatsko otkrivanje moje WordPress inačice i popis aktivnih pluginova u trenutku slanja ovog obrasca.

[ctx: button text]
en: Send your ticket
hr: Pošaljite vašu prijavu

en: Beta testing:
hr: Beta testiranje:

en: Yes, I would like to receive beta versions of WP Rocket as updates. I understand that beta versions may contain unstable code, and I know how to roll back to a stable version manually if I have to.
hr: Da, želim primati beta verzije WP Rocketa kao ažuriranja. Razumijem da beta verzije mogu sadržavati nestabilni kôd i znam kako se ručno vratiti na stabilnu verziju ako moram.

en: Beta Testing
hr: Beta Testiranje

en: Clear cache:
hr: Očisti privremeni spremnik:

en: Clear the cache for the whole website.
hr: Ukloni cache s cijelog sajta.

en: Preload cache:
hr: Preloading cache-a:

en: Preload the cache according to your <a href="%s">Preload settings</a>.
hr: Preload cache-a prema vašim <a href="%s">Preload postavkama</a>

en: Preload cache
hr: Preloading cache-a

en: Purge OPcache:
hr: Čišćenje OPcache-a:

en: Purge OPcache
hr: Čišćenje OPcache-a

en: Export settings:
hr: Postavke izvoza:

en: Import settings:
hr: Postavke uvoza:

en: Backup your settings with the “%s” button above before you re-install a previous version.
hr: Izradite sigurnosnu kopiju vaših postavki pritiskom "%s" gumba poviše prije nego što ponovno instalirate prethodnu verziju.

en: Rollback:
hr: Vraćanje:

en: Re-install version %s
hr: Ponovno instalirajte verziju %s

en: Has version %1$s caused an issue on your website? You can roll back to the previous major version here.
hr: Je li verzija %1$s uzrokovala problem na vašoj stranici? Ovdje se možete vratiti na prethodnu glavnu verziju.

en: Has version %1$s caused an issue on your website?<br>You can roll back to the previous major version here. Then <a href="%2$s">send us a support request</a>.
hr: Je li verzija %1$s uzrokovala problem na vašoj stranici?<br> Ovdje se možete vratiti na prethodnu glavnu verziju. Onda <a href="%2$s">nam pošaljite zahtjev za podršku</a>.

en: If <a href="%s" target="_blank">Varnish</a> runs on your server, you must activate the option below.<br>You would know if Varnish is active. If you don’t know, you can safely ignore this setting.
hr: Ako <a href="%s" target="_blank">Varnish</a>radi na vašem serveru, morate aktivirati opciju u nastavku. <br>Vi biste znali je li Varnish aktivan. Ako ne znate, možete slobodno zanemariti ovu postavku.

en: Sync Varnish cache:
hr: Sinkroniziranje cache-a za Varnish:

en: Purge Varnish cache automatically
hr: Očisti Varnish cache automatski

en: Sync Varnish cache with plugin cache
hr: Sinkroniziranje Varnish cache-a s plugin cache-om

en: Varnish cache will be purged each time %s clears its cache to ensure content is always up to date.
hr: Varnish cache će biti pročišćen svaki put kada %s briše svoj cache kako bi se osiguralo da je sadržaj uvijek ažuriran.

en: Plugin Name:
hr: Ime plugina:

en: Plugin URI:
hr: URL plugina:

en: Author:
hr: Autor:

en: Author URI:
hr: URL autora:

en: Reset White Label values to default
hr: Vratite vrijednosti White Label na zadane vrijednosti

en: The Support tab and all links to WP Rocket’s documentation will be hidden when you customize these fields.
hr: Kartica za podršku i sve poveznice na WP Rocket dokumentaciju će biti sakriveni kada budete uređivali ta polja.

en: <strong>%1$s</strong> can not be deactivated because of <code>%2$s</code>.<br>This constant is still defined in <code>%3$s</code>. Its value must be set to <code>false</code>, but apparently %1$s does not have writing permissions for <code>%3$s</code>.<br>Please make <code>%3$s</code> writable, then retry deactivation.
hr: <strong>%1$s</strong> ne može biti deaktiviran zbog <code>%2$s</code>.<br>Ova konstanta je uvijek definirana u <code>%3$s</code>. Njezina vrijednost mora biti postavljena na <code>lažno</code>, ali izgleda da %1$s nema dopuštenja za pisanje za<code>%3$s</code>.<br>Molim vas da <code>%3$s</code> omogućite pisanje, nakon toga ponovno pokušajte deaktivaciju.

en: <strong>%1$s</strong> can not be deactivated because of <code>%2$s</code>.<br>This file is not writable for %1$s, so %1$s can not remove its own directives.<br>Please make <code>%3$s</code> writable, then retry deactivation.
hr: <strong>%1$s</strong> ne može biti deaktiviran zbog<code>%2$s</code>.<br>Ovaj file nije za pisanje za %1$s, tako da %1$s ne može izbrisati svoje vlastite direktive.<br>Molimo vas napravite <code>%3$s</code> da bude za pisanje, zatim pokušatje ponovno deaktivaciju.

en: You can still force deactivation by clicking here.
hr: Još uvijek možete prisilno deaktivirati klikom ovdje.

en: <strong>%s</strong>: One or more extensions have been enabled or disabled, clear the cache if necessary.
hr: <strong>%s</strong>: Jedan ili više dodataka je omogućeno ili onemogućeno, očistite cache ako je potrebno.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
hr: <strong>%s</strong> : Sljedeći pluginovi nisu kompatibilni s ovim pluginom i to može izazvati neočekivane rezultate:

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: <strong>%1$s</strong>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%2$s">Permalink</a> to configure it.
hr: <strong>%1$s</strong>: Potrebno je prilagoditi permalink strukturu da bi plugin radio ispravno. Molimo idite na <a href="%2$s"> Permalink</a> da ga konfigurirate.

en: <strong>%1$s</strong>: It seems we do not have <a href="%2$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
hr: <strong>%1$s</strong>: Čini se da mi nemamo <a href="%2$s" target="_blank"> pisano dopuštenje</a> na <code>wp-config.php </code> datoteci ili je vrijednost konstante <code> WP_CACHE </code> postavljena na <code> lažno</code>

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
hr: Da bi ovo popravili trebate postaviti dopuštenje za pisanje <code>wp-config.php</code> i onda ponovno spremiti postavke.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
hr: Ako ova poruka već postoji, morate staviti slijedeći kod <code>wp-config.php</code> u datoteku da bi radila ispravno. Kliknite na polje i onda pritisnite tipke Ctrl-A da odaberete cijeli sadržaj.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <strong>%3$s</strong> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <strong>%3$s</strong> to work properly.
hr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank">pisano dopuštenje</a>za<code>%2$s</code> datoteku, <strong>%3$s</strong> bi ovo mogla učiniti automatski. To nije slučaj, ovdje je kod koji bi trebali dodati u vašu <code>%2$s </code> datoteku da <strong>%3$s</strong> bi radila ispravno.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it still does not work, please delete it and save again.
hr: Čini se da <code>%s</code> datoteke nije naš. Spremite postavke, automatski ćemo rekreirati ispravan. Ako to još uvijek ne radi, molimo vas da ga izbrišete i ponovno spremite.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <strong>%2$s</strong> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <strong>%2$s</strong> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
hr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank"> dozvolu pisanja </a> na <code> .htaccess </code> datoteku, <strong>%2$s </strong> bi mogao to učiniti automatski. To ovdje nije slučaj, pa dolje imate rewrite pravila koja morate staviti u svoju <code>.htaccess</code> datoteku da <strong>%2$s</strong> pravilno funkcionira. Kliknite na polje i pritisnite Ctrl-A za odabir teksta.

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
hr: <strong> Upozorenje: </strong> Ova poruka će se opet pojaviti i njezin sadržaj može biti ažuriran prilikom spremanja opcija

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <strong>%3$s</strong> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <strong>%3$s</strong> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja </a> na <strong>%3$s</strong> konfiguracijski folder domene (<code>%2$s</code>). Da bi <strong>%3$s</strong>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovu mapu.<br/>Kad se problem riješi, molimo vas spremite %3$s opcije da bi generirali konfiguracijsku datoteku.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <strong>%3$s</strong> cache folder (<code>%2$s</code>). For <strong>%3$s</strong> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja</a> na <strong>%3$s</strong>cache mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <strong>%3$s</strong>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovoj mapi.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <strong>%3$s</strong> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <strong>%3$s</strong> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja</a> na <strong>%3$s</strong>cache mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <strong>%3$s</strong>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovoj mapi.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <strong>%3$s</strong> cache busting folder (<code>%2$s</code>). To make <strong>%3$s</strong> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja</a> na <strong>%3$s</strong>cache busting mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <strong>%3$s</strong>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovoj mapi.

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
hr: Hvala vam. Vaša licenca je uspješno provjerena!

en: Key: <code>%1$s</code><br>Email: <em>%2$s</em>
hr: Ključ: <code>%1$s</code><br>Email: <em>%2$s</em>

en: Activate Imagify
hr: Aktivirajte Imagify

en: Install Imagify for Free
hr: Instalacija besplatne verzije Imagify-a

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
hr: Ubrzajte svoje web stranice i podignite svoj SEO smanjivanjem veličine slika bez gubitka kvalitete koristeći Imagify.

en: More details
hr: Više detalja

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
hr: Došlo je do neočekivane pogreške. Nešto nije u redu s WP-Rocket.me ili ovog poslužitelja&#8217;s konfiguracije. Ako i dalje imate problema, posjetite <a href="%s">forume podrške</a>.

en: All languages
hr: Svi jezici

en: Clear this post
hr: Poništite ovaj članak

en: Purge this URL
hr: Očistite ovaj URL

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: %s clear
hr: %s jasno

en: weekly
hr: tjedno

en: monthly
hr: mjesečno

en: CloudFlare Cache purge error: %s
hr: Pogreška u čišćenju CloudFlare Cache-a:%s

en: CloudFlare cache sucessfully purged
hr: CloudFlare cache uspiješno očišćen

en: <a href="%s">Enter your API key here</a> to fully activate this plugin and give the performance of your website a boost.
hr: <a href="%s">Ovdje unesite vaš API ključ</a> kako biste potpuno aktivirali ovaj plugin i povećali učinkovitost vaše web stranice.

en: Cloudflare Email and API key are not set
hr: Cloudflare email i API ključ nisu postavljeni

en: No Zone ID set in the WP Rocket settings
hr: Nema Zone ID postavljene u WP Rocket postavkama

en: Connection to Cloudflare failed
hr: Povezivanje s Cloudflare-om neuspjelo

en: Choose a domain from the list
hr: Odaberite domenu s liste

en: No domain available in your Cloudflare account
hr: Nema dostupnih domena u vašem CloudFlare računu

en: Your license is not valid.
hr: Vaša licenca nije valjana.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
hr: Ne možete dodati više web stranica. Nadogradite svoj račun.

en: This website is not allowed.
hr: Ova web stranica nije dopuštena.

en: This license key is not accepted.
hr: Ovaj licencni ključ nije prihvaćen.

en: Every %d Minutes
hr: Svake %d minute
